ADMINS.CZ - správa sítí a outsourcing IT: Vybraní partneři a zákazníci

Outsourcing IT a správa počítačové sítě

Naši zákazníci využívají řadu moderních technologií s důrazem na maximální dostupnost dat pro uživatele ve firmě i na cestách. Serverové technologie na operačních systémech Windows i Linux, emailové a groupwarové produkty, antivirová a antispamová řešení, virtuální privátní sítě (VPN) a webová pracoviště, to vše jim umožňuje maximální efektivitu, produktivitu a zároveň bezpečnost firemního know-how a dat.

Preferovanou formou spolupráce je komplexní zajištění IT zázemí Vaší firmy formou servisní smlouvy. Získáte tím garantovanou dobu odezvy a vyřešení problému a hotline technické podpory. Minimalizujete ztráty, vzniklé výpadkem důležitých součástí Vaší počítačové sítě a souvisejích technologií.

Mezi naše zákazníky patří

 • AP atelier
  Přední architektonický atelier v Praze.
 • IKSS AGENCY, s.r.o.
  Full service agentura v Praze.
 • Subway CEE
  Centrála největšího světového fastfoodového řetězce pro střední a východní Evropu.
 • TBS, s.r.o.
  Česká cestovní kancelář specializovaná na firemní a zahraniční klientelu.

Vytvořili jsme či spravujeme tyto www stránky

Přístup k nejnovějším technologiím

Formou partnerského programu spolupracujeme s řadou světoznámých firem, které jsou na vedoucí pozici ve své oblasti. Tímto způsobem jsme stále v kontaktu s aktuálním vývojem v IT a nejnovějšími i připravovanými technologiemi. Získané zkušenosti využíváme pro zlepšení služeb našim zákazníkům.

Mezi naše partnery patří

 • 1st ART Studio
  Webdesign, webhosting a serverhousing.
 • APC
  Záložní napájení, racková řešení.
 • Casablanca INT
  Spolehlivé internetové připojení.
 • Dell
  Počítače a notebooky s nadstandardními parametry i zárukou.
 • ESET
  Bezpečnostní řešení.
 • GFI
  Bezpečnostní a komunikační software.
 • Hewlett Packard (HP)
  Počítače, notebooky a tisková řešení.
 • Intel
  Procesory, základní desky a modulární serverová řešení.
 • Kerio
  Bezpečnostní a komunikační systémy.
 • Microsoft Corporation
  Operační systémy pro pracovní stanice a servery, specializované servery, kancelářské aplikace.
 • Norman ASA
  Antivirová a antispamová řešení, ochrana dat.

Novinky

4. 2. 2011

Partnerství se společností Kerio Technologies

27. 1. 2011 jsme se stali autorizovaným partnerem společnosti Kerio Technologies. Její produkty Kerio ControlKerio Connect naši zákazníci využívají již léta. Nyní přichází na trh nový produkt Kerio Operator - VoIP pobočková ústředna. Ve fázi beta testů je slibně vypadající intranetový portál Kerio Workspace.

4. 2. 2011

Problémy s  databází SORBS DUL

V posledních měsících se bohužel stále častěji setkáváme s případy, kdy náš zákazník nemůže doručit email příjemci, protože na straně příjemce je emailový server spravován člověkem neznalým problematiky nebo zkrátka jen líným. Nejčastějším důvodem odmítání emailů je používání databáze SORBS DUL, která má obsahovat dynamické rozsahy IP adres, poskytované koncovým zákazníkům. Týká se to např. uživatelů ADSL připojení.

Odhlédneme-li od obecné nevhodnosti používání obdobných databází dynamických IP adres k blokaci emailů, databáze SORBS má na dnešní dobu nesmyslné požadavky na odstranění z takového seznamu (delisting).

Požadovaná TTL (doba trvanlivosti DNS záznamu) všech emailových serverů domény (MX) je minimálně 43200 sekund. Chcete-li zajistit nahraditelnost serveru při výpadku, je žádoucí mít TTL výrazně kratší, navíc záložní MX jsou obvykle umístěny u poskytovatele hostingu a řídí se jeho pravidly.

V neposlední řadě jsou webové stránky SORBS často nedostupné nebo velmi pomalé, vyřizování požadavků na delisting je velmi zdlouhavé a zejména databáze SORBS DUL obsahuje řadu nepravdivých záznamů, které jsou ve skutečnosti statickými IP adresami. Doporučujeme k přečtení analýzu "GFI/SORBS considered harmful" a historii SORBS.NET, včetně prohraných soudních sporů.

Je smutné, že dnes může spravovat počítačovou síť každý, kdo má v ... díru, a také se tak často děje. Odpovědnost této činnosti je vysoká, přitom není vyžadováno žádné vzdělání ani praxe v oboru, na rozdíl od např. právníků nebo lékařů. U našich zákazníků pochopitelně databázi SORBS nepoužíváme. A co Váš správce?