ADMINS.CZ - správa sítí a outsourcing IT: Profil firmy

Jsme tým administrátorů, vývojářů a techniků, kteří se již od počátku 90. let věnují nejrůznějším oborům IT. Těžištěm naší činnosti je správa sítí, návrh a realizace specializovaných řešení na klíč.

Kromě dodávek, vývoje a údržby implementovaných systémů se snažíme být našim zákazníkům důvěryhodným partnerem a konzultantem v informačních technologiích a optimalizaci finančních prostředků, vydávaných na IT.

Novinky

4. 2. 2011

Partnerství se společností Kerio Technologies

27. 1. 2011 jsme se stali autorizovaným partnerem společnosti Kerio Technologies. Její produkty Kerio ControlKerio Connect naši zákazníci využívají již léta. Nyní přichází na trh nový produkt Kerio Operator - VoIP pobočková ústředna. Ve fázi beta testů je slibně vypadající intranetový portál Kerio Workspace.

4. 2. 2011

Problémy s  databází SORBS DUL

V posledních měsících se bohužel stále častěji setkáváme s případy, kdy náš zákazník nemůže doručit email příjemci, protože na straně příjemce je emailový server spravován člověkem neznalým problematiky nebo zkrátka jen líným. Nejčastějším důvodem odmítání emailů je používání databáze SORBS DUL, která má obsahovat dynamické rozsahy IP adres, poskytované koncovým zákazníkům. Týká se to např. uživatelů ADSL připojení.

Odhlédneme-li od obecné nevhodnosti používání obdobných databází dynamických IP adres k blokaci emailů, databáze SORBS má na dnešní dobu nesmyslné požadavky na odstranění z takového seznamu (delisting).

Požadovaná TTL (doba trvanlivosti DNS záznamu) všech emailových serverů domény (MX) je minimálně 43200 sekund. Chcete-li zajistit nahraditelnost serveru při výpadku, je žádoucí mít TTL výrazně kratší, navíc záložní MX jsou obvykle umístěny u poskytovatele hostingu a řídí se jeho pravidly.

V neposlední řadě jsou webové stránky SORBS často nedostupné nebo velmi pomalé, vyřizování požadavků na delisting je velmi zdlouhavé a zejména databáze SORBS DUL obsahuje řadu nepravdivých záznamů, které jsou ve skutečnosti statickými IP adresami. Doporučujeme k přečtení analýzu "GFI/SORBS considered harmful" a historii SORBS.NET, včetně prohraných soudních sporů.

Je smutné, že dnes může spravovat počítačovou síť každý, kdo má v ... díru, a také se tak často děje. Odpovědnost této činnosti je vysoká, přitom není vyžadováno žádné vzdělání ani praxe v oboru, na rozdíl od např. právníků nebo lékařů. U našich zákazníků pochopitelně databázi SORBS nepoužíváme. A co Váš správce?